North Fish - Inne / Wielka Rybalizacja

Wielka Rybalizacja, czyli kulinarne zmagania z rybą North Fish

16 lipca 2016 r. na barce zacumowanej przy warszawskim nabrzeżu Wisły miał miejsce wyjątkowy event, podczas którego gościliśmy utalentowanych blogerów kulinarnych. Całe spotkanie podzielone było na 3 etapy: wspólne gotowanie pod okiem Szefa Kuchni, warsztat ze stylizacji i fotografii potraw oraz konkurs Wielka Rybalizacja.

 

Podczas pierwszej części uczestnicy mieli okazję wysłuchać porad dotyczących przygotowywania ryb, a także poznać kilka kuchennych trików, by odpowiednio przygotować się do dalszych zmagań. Szef Kuchni Wiktor Żybula zaprezentował też świetny przepis na danie ze świeżej dorady – genialne w swej prostocie, a co więcej - mega smaczne. Nie było chyba osoby na barce, której nie zaskoczyło to, jak łatwo i szybko można przygotować całą rybę, a słowa Pana Wiktora „jak mamy problem, to dolewamy wina” na długo zapadły Nam w pamięci.

 

Po wspólnym obiedzie z przygotowanych dorad i grzanek nadszedł czas na bardzo wyczekiwany przez niektórych warsztat fotograficzny. Przesympatyczna fotografka Ola Grochowska przeszkoliła Nas ze stylizacji i fotografii potraw. Mnóstwo wiedzy, mnóstwo praktyki i jeszcze więcej pytań od uczestników. Wskazówki udzielane przez Olę cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wspólnie wykonywane ćwiczenia ciekawiły bez końca.

 

Kulminacją spotkania był konkurs na najlepsze danie. Dla uczestników przygotowaliśmy jedno, małe "ale" – chcieliśmy, aby poczuli się jak kucharze restauracji North Fish i do dyspozycji oddaliśmy surowce, na których pracuje się w każdym lokalu, tj.: filety z łososia, polędwice z tuńczyka, krewetki, tuby kalmarów itp. Każda z propozycji była oceniana w trzech obszarach: smak, wygląd i pomysł. Jury stanęło przed ciężkim wyborem gdyż na stole sędziów wylądowały same znakomite potrawy, których w swej karcie nie odmówiłby niejeden Chef. Po dłuższych i burzliwych obradach komisja zdecydowała, że na najwyższym stopniu podium stanęła autorka bloga Kuchnia Bazylii, a drugie i trzecie miejsca zajęły blogerki Malinowo w kuchni i My Healthy Style.

 

Pełną relację z Rybalizacji możecie zobaczyć na poniższym filmie oraz zdjęciach:

 

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej. Korzystając ze strony North Fish wyrażasz zgodę na Politykę Prywatności serwisu www.northffish.pl. Dowiedz się więcej
Zamknij